Nasıl YapılırXiaomi

Xiaomi Mi 9, Mi 9 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi, Android sistemine sahip bir cihaz olduğundan, çoğu telefon gibi, ekran görüntüsü alma işlemi aşağı yukarı aynı şekilde yapılabilmektedir. Bu yazımızda, Xiaomi Mi 9 ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapılacağıyla ilgili birkaç yöntem göstermeye gayret edeceğiz.

 

Aşağıdaki adımları birer birer takip ederek, Xiaomi Mi 9 Pro ekran görüntüsü alma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Tuşlar Yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma

#1 Ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı  ve ya uygulamayı açın.

#2 Telefonunuzun “Ses Kısma” ve “Güç” düğmelerine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun. Bu işlem tamamlandığı vakit bir deklanşör sesi duyacaksınız. Bu sesi duymanız, işleminizi başarı ile gerçekleştirdiğiniz anlamına gelmektedir.

 

xiaomi mi 9 ekran goruntusu - Xiaomi Mi 9 / Mi 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 

 

Hızlı Ayarlar (Üst Menü) Yardımı ile Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntem, bir çok akıllı telefonda mevcut olan ve oldukça kolay yöntemlerden bir tanesidir.

#1 Ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı ve ya uygulamayı açın.

#2 Telefon ekranınızın üstünden aşağıya doğru elinizle kaydırıp üst menüyü açın. Burada “Ekran Görüntüsü” seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı