Xiaomi

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

Telefon güncelleştirmesinden sonra ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldıysak ve kasmalar, donmalar gibi bazı hatalar meydana geliyorsa Xiaomi telefonlarda bootloader kilidi açma işlemine ihtiyaç duyarız. Bu işlemde işletim sistemini bir önceki sürüme geri yükler. İkinci olarak da akıllı telefonunuz açılmadığı zaman bootloader kilidi kullanmanız gerekir. Bu işlem cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlar. Ayrıca bir mail hesabı oluşturmanız gerekir, bunu da ayarlar-Mi hesabı kısmından kolaylıkla yapabilirsiniz.

-Mi hesap bilgilerinizi bir kenarda hazır şekilde bekletin. Bu kullanıcı adı, e-posta olabilir. Ardından Ayarlar> Telefon hakkında bölümüne giriş yapın. Mi kilit açma durumu bölümüne dokunun kabul edip devam seçeneğine basın.

-Ek ayarlar bölümünden OEM kilit açma seçeneğini aktif edin.

-Güç düğmesinden  (açma/kapama) telefonunuzu kapatın.

-Telefonunuzu USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.

-Ses düğmesine basılı tutarken güç düğmesine beraber basın, 10 saniye kadar basılı tutun. Mi maskotu çıkacak FASTBOOT ekranı karşınıza açılacaktır.

-MiFlash uygulamasında bulunan zip dosyasını açın ve miflash_unlock.exe yazarak çalıştırın. Kabul edin ve işleme devam edin. Yüzde yüz olana kadar bekleyin ve Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini açma işlemini başarıyla tamamlayın.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı