Nasıl YapılırSamsung

Samsung Parmak İzi Sorunu ve Çözümü

Parmak izi sensörünün genel olarak yazılımsal sebeplerden ötürü  arıza yaptığı her zaman bilinmektedir. Yalnız ekran içinde yer alan parmak izi sensörlerinde ekrandan dolayı da bu durum meydana olabilir. Peki bunlar için nasıl ve ne şekilde önlem almalıyız?

Samsung model  Cep Telefonlarında Parmak İzi okuyucusu sorunu gidermek için ilk aşama mevcut parmak izlerini silip tekrar geri  eklemektir. Telefonunuza kayıt etmiş olduğunuz tüm parmak izinizi silin ve telefonu kapatın. 1 dk sonra tekrar açarak parmak izinizi tekrar ekleyin.

Bu işlemden sonra sorun çözülmemişse sebebi yazılımsal olabilir. Bu durumda cep telefonumuza format atmanız gerekebilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarınayüklemeyi deneyin. Bu konı hakkında sitemizde makaleler mevcut. Yeniden kurulumu gerçekleştirin bununla birlikte yazılımsal bir sorun varsa giderilecektir. Bu işlemin hemen ardından daha da parmak izi okuyucusu çalışmıyorsa telefonunuzu yetkili bir servise gösterin.

Etiketler

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı