Nasıl YapılırSamsung

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Galaxy A50 model cihazınız ile ekran görüntüsü nasıl alınır, buyrun detaylı olarak inceleyelim.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A50 cihaz ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en basit ve pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almadır. Ekran görüntüsünü alabilmek için Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda bir kaç saniye kadar basın ve bekleyin. O anda telefondan bir deklanşör sesi gelip ekran resmi çekilecektir. Çekilen ekran resimlerine telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından kolayca ulaşabilirsiniz.

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Birçok Samsung cep telefonu modellerinde el hareketi ile ekran görüntüsü alma özelliği aktif olarak bulunmaktadır. El hareketi ile Galaxy A50’de ekran görüntüsünü çok kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Aşağıda görüldüğü gibi elinizi dik konumda ekranın sağından soluna ya da  solundan sağına doğru kaydırarak ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.

Bu özelliği çalıştırabilmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmelisiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı