Nasıl YapılırSamsung

Samsung Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A70 Format Atma

Samsung Galaxy A10, Galaxy A20, Galaxy A30, Galaxy A40, Galaxy A50 ve Galaxy A70  modellerine hard reset yöntemiyle format atma işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Eğer akıllı telefonunuz tepki vermiyorsa, açılmıyorsa, sürekli donmalar yaşanıyorsa, dokunmatik ekra  çalışmıyorsa ve telefonunuz hız bakımından ağırlaştıysa format atma yöntemini tercih edebilirsiniz. Telefonun önünde ve yan panellerinde bulunan fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset format işleminden sonra  telefonunuzdaki tüm veriler,fotolar,videolar silinecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş ve sıfırlanmış şekilde açılacaktır. Telefonunuzdaki tüm bilgiler silineceği için imkanınız varsa eğer öncelikli olarak telefonun bir yedeğini almanızı öneririz. Ayrıca format işlemi sırasında telefonunuzun kapanmaması amacıyla telefonunuzun şarjının yeterli miktarda (%50 yeterli) olmasına dikkat ediniz.

Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A70  Format Atma

  • Öncelikle akıllı telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuz bu komutlara yanıt vermiyorsa şarjınızın bitmesini ve telefonun kendiliğinden kapanmasını bekleyin.
  • Telefonun Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda bir kaç saniye kadar basılı tutun. Ekranda Samsung logosu gördüğünüz anda elinizi her iki tuştan da bırakın.
  • Karşınıza bu işlemden sonra siyah bir ekran ve menüler gelecektir. Yan paneldeki ses tuşları yardımıyla menüde aşağı yukarı gezip, güç tuşu ile seçim yapıp onaylayabilirsiniz.
  • Menüden Wipe data / factory reset seçeneğini bulun ve seçin.
  • Açılan ekranda YES seçeneğini seçip onaylayın.
  • Format işlemi bu aşamada gerçekleşecek ve yine ilk menü ekranı karşınıza açılacaktır. Bu sefer de Reboot System now seçeneğini seçin ve format atma işlemine başlayın.

Telefonunuz bir süre sonra kapanacak ve format atılmış bir şekilde tekrar geri açılacaktır. Artık sorunsuz bir şekilde ve tüm verilerin sıfırlandığı telefonunuzu ilk günkü gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı