Nasıl YapılırSamsung

Galaxy S10 Rom Atma ve Root

Samsung telefonunuzu root’layarak bazı uygulamalara sistem seviyesinde erişime şansına sahip olabilirsiniz. Böylece normalde ulaşamadığınız birçok kişiselleştirme işlemini kullanabilirsiniz.

Magisk Nedir?

Magisk, diğer root yöntemlerinin aksine sistem içerisinde değişiklik yapmadan telefonunuzu root’lamaya izin vermektedir. Bu uygulama sayesinde SafetyNet’i atlatabiliyor ve root gizli hale gelebiliyor. Normal root uygulamasından daha güvenli olmasının yanında root’u geri alma imkanı sunuyor. Bu yöntem üzerinden kazandığınız root erişimi, OTA güncellemelerine engel olmayacaktır.

Magisk ile Nasıl Root Yapılır?

Magisk, Android 5.0 ve üzerini kullanan cihazlarla kolayca çalışmaktadır. Root’lamaya başlamadan önce daha önce kurmuş olduğunuz root’u kaldırmanız gerekir. Magisk Manager’ı açtığınız zaman üst bölümde bulunan iki simge yeşil renge dönecektir. SafetyNet kontrolü seçeneği ise kırmızı halde bulunacaktır. Bu bölümden Enable Busybox ve Magisk Hide seçeneklerini aktif hale getirin. SafetyNet testini tekrarladığınızda işaret yeşil olduğu zaman telefon rootlamaya uygun hale gelecektir.

Samsung Galaxy Rom S10 Yazılımları

Samsung Galaxy S10 Romları Orjinal Yazılımlarıdır.

Galaxy S10 firmware download

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı