Nasıl Yapılır

WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası Çözümü

“WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil” Hatası Çözüm Yöntemi

Sorunun çözümü noktasında neden sonuç olarak ilerlemek gerekir. Bu sorun genel olarak bir kaç nedenden kaynaklanır.

Akıllı Telefon Kilit Ekranına Geçtiğinde İnternet Bağlantısının Kesilmesi

Telefonunuz kilitlendiği vakit otomatik olarak  Wi-Fi bağlantısı kesiliyor olabilir. Eğer arkaplanda Wi-Fi bağlantısı çalışmaya devam etmiyorsa, bu sorunu yaşamanız son derece normaldır.

Çözüm: Gelişmiş Wi-Fi Ayarlarını Düzenleme

  • Yapmanız gereken ilk adım telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girmek olacak.
  • Buradan da “Gelişmiş Wi-Fi” seçeneğine dokunun ve “Uyku Modunda Wi-Fi yi Açık Tut” seçeneğini “Evet” konumuna getirdiğinizden emin olun.

Bilgisayarın İnternet Bağlantısında Sorun Olabilir

Eğer bilgisayarınızın bağlantısında sorun varsa sık sık bağlantınızda kopmalar yaşanıyorsa WhatsApp Web telefon bağlı değil uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız ve mesajları ya da diğer herhangi bir gönderiyi web sürümü üzerinde görüntülerken problem yaşarsınız.

Çözüm: İnternet Bağlantısını Kontrol Edeilirsiniz.

Bilgisayarınızın internet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Başka bir web sitesine giriş yapabiliyor olup olmadığınızı kontrol edin. Eğer internet erişiminde herhangi bir sıkıntı varsa, bu durumda modeminizi kapatıp tekrar açmayı deneyin.

Bağlantı Zaman Aşımı Sorunu 

Çok sık olmasa da bağlantı zaman aşımı sorunları da bu duruma neden  olabilir. Böyle bir durumda tekrar QR kodu okutarak yeniden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm: Yeniden Bağlantı Kurun

  • Akıllı cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin.
  • Sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 noktaya tıklayın ve “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun.
  • “Tüm Cihazlardan Çık” sekmesine basıp bağlantıyı kesin. Ardından WhatsApp Web üzerindeki karekodu bir kez daha okutarak yeniden bağlantı kurun.

.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı