Nasıl Yapılır

WhatsApp Görüntülü Arama Kaydetme

WhatsApp’ın kende özelliklerinden yararlanarak görüntülü görüşmeyi kayıt etmeniz ne yazık ki  mümkün değil. Eğer telefonunuz destekliyorsa varsayılan ekran kaydı özelliğini kolaylıkla kullanabilirsiniz ya da yardımcı bir uygulamayla ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

WhatsApp’ta Görüntülü Aramayı Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer telefonunuzda ekran kaydı özelliği varsa direkt bunu kullanmanız işlemleri kolaylaştıracaktır. Tek yapmanız gereken ekran kaydını başlatmanız olacaktır. Ekran kaydı özelliğini başlatıp,sonrasında WhatsApp’ta görüntülü görüşmeye geçebilirsiniz.

Telefonlarında varsayılan olarak ekran kaydı özelliği bulunmayan akıllı telefon kullanıcıları içinse yardımcı bir uygulamadan söz edelim.

Mobizen Screen Recorder ile Ekran Kaydı Alma

Kullanacağımız uygulamanın adı Mobizen Screen Recorder olarak bilinmekte. Dünya genelinde ekran kaydı amacıyla en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Mobizen Screen, WhatsApp’ta görüntülü aramayı kaydetme işlemi için sizlere yeterli olacaktır.

  • Yapılacak olan işlem ise oldukça basit. Öncelikle buradan uygulamanın Google Play Store resmi sayfasına gitmeli ve uygulamayı indirip cihazınıza kurmalısınız.
  • Hemen sonrasında  Mobizen Screen Recorder’ı başlatın.
  • Ekranın sağ bölümünde  uygulamanın logosu belirecek. Bu logoya dokunduğunuzda, 3 küçük ikon daha açıldığını göreceksiniz. Buradan kamera ikonuna basın ve ekran kaydı işlemini başlatın.
  • Sonrasında WhatsApp’ta görüntülü aramayı başlatabilirsiniz. Siz ekran kaydını durdurana kadar, görüşme kayıt altına alınır.

Mobizen Screen uygulamasıyla beraber yapabilecekleriniz ise şöyle:

  • 1080p kalitesinde ekran kaydı alma işlemi yapabilirsiniz.
  • Facecam özelliği ile oyunları kayıt altına alınabilir ve oyun sesleri ile kendi sesinizi kolaylıkla kayıt edebilirsiniz.
  • SD karta doğrudan kayıt işlemi yapabilirsiniz.
  • Kaydettiğiniz bu ekran görüntülerini kesip, kolayca yapıştırabilirsiniz.
  • Videoları dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.
  • Eğer ücretsiz sürümü kullanacaksınız, bu durumda şunu bilmeniz gerekiyor; videolarda uygulamanın logosu bulunacak.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı