Nasıl Yapılır

Realme Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Şimdi sizlere anlatacağımız yöntemler ile Realme XT, Realme C2, Realme 5 Pro, ve  Realme 3 Pro gibi hemen tüm Realme modellerinde kolaylıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Realme marka akıllı telefonlar ile klasik ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi aynı şekilde yine uzun ekran görüntüsü ya daekranın sadece belli bir bölümünün ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Eğer sadece klasik yöntem ile ekran görüntüsü almak istiyorsanız eğer tek yapmanız gereken Güç Düğmesi + Ses Kısma Düğmesine aynı anda basmak yeterli olacaktır.

Realme ile ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemler ise 3 parmak hareketidir. 3 parmağınızı aynı anda ekranda yukarıdan aşağı doğru kaydırdığınız takdirde ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.

Realme Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Tarayıcıda gezerken görmüş olduğunuz bir web sitesindeki haberi, whatsapp mesajlaşmalarını ya da spotify listenizin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız eğer bunu tam/uzun ekran görüntüsü yöntemi ile rahatça yapabilirsiniz. Realme UI ile uzun ekran görüntüsü almak oldukça basit bir işlemdir. Normal yöntemle (Güç Düğmesi + Ses Kısma) ekran görüntüsü aldığınız vakit ekranın sol tarafında ekran görüntüsünün ön izlemesi çıkacaktır. Bu hali hazırdaki ön izlemeyi hızlıca aşağıdan yukarı doğru kaydırdığınız zamanda uzun ekran görüntüsü alma ekranı çıkacaktır. Açılan ekranda istediğiniz kadar ekranı kaydırarak uzun ekran görüntüsü kolayca alabilirsiniz.

Realme Ekranın Belli Bir Bölümünün Ekran Görüntüsünü Alma Yöntemi

Yazımızın üst bölümlerinde 3 parmağınızı ekranda hızlıca yukarıdan aşağıya kaydırarak ekran görüntüsü alabileceğinizi belirtmiştik. Bu sefer 3 parmağınızı ekranda bir kaç saniye basılı tutun. Daha sonra ekran resmini çekmek istediğiniz bölgeye doğru çekin. Böylece seçtiğiniz bölgenin ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

Realme Ekran Görüntüsü Sesini Kapatma

Telefonla ekran görüntüsü alma işlemi tamamlandığında telefondan bir deklanşör sesi çıkar ve bu ses çoğu zaman dikkatleri üzerinize çekebilir. Realme cihazlarda ekran görüntüsü alma sesini kapatma seçeneği de bulunmaktadır. Bunun için Ayarlar > Ses ve Titreşim yolunu takip edin ve “Ekran Görüntüsü Sesi” seçeneğini pasif hale getirin.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı