Nasıl Yapılır

Oppo Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Oppo yeni yeni kendini Türkiye üzerinde kanıtlamaya ve satmaya başlamıştır. Oppo telefonlarda android işletim sistemi kullanmaktadır.

Diğer marka android işletim sistemine sahip telefonlar gibi ekran görüntüsünü almak için fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Oppu telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? anlatacağız.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Android telefonların çoğunda olduğu gibi ekran görüntüsünü almak için fiziksel tuşlar olan Ses kısma tuşu ve Güç tuşuna aynı anda bastıktan sonra 1-2 saniye beklerseniz telefonunuzdan deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma

Oppo A9, A9x, A7, F9 Pro, R17, F5, A73, R11, R15 gibi serilerinde üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliği vardır. Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken üç parmağınızın ekranın üstünden aşağıya doğru çekmektir. 

Bu özelliğin çalışması için 3 parmakla ekran görüntüsü alma özelliğinin aktif olması gerekmektedir.  Ayarlar > Akıllı Kolaylık > Jest ve Hareket yolunu izleyin ve 3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin.

Çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Oppo telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? konusunu anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı