Nasıl Yapılır

Oppo A5 Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Diğer akıllı telefonlarda da olduğu gibi Oppo A5 ile de en pratik şekilde ekran görüntüsü alma yöntemi telefondaki fiziksel tuşları kullanmaktır. Oppo A5 ekran görüntüsü alabilmek için Güç Düğmesi ve Ses Kısma Düğmesine aynı anda basın ve bir saniye boyunca bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve akabinde ekran görüntüsü alınacaktır.

Oppo A5 Üç Parmak ile Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Aşağıdaki fotoğraflarda da gösterildiği gibi üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak Oppo A5 telefonunuzda ekran resmi kolaylıkla alabilirsiniz.

Oppo A5 Uzun Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Okumuş olduğunuz bir haberin, bir metinin ya da ekranın aşağılarına kadar giden bir görüntünün ekran görüntüsünü tek seferde almanız da mümkün. Oppo A5 ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekran resminin ön izlemesi ekranın alt kısmında görülür. Hemen sonrasında bu ön izlemeye dokunun ve sağ alt köşede yer alan Long Screenshot (Uzun Ekran Görüntüsü) seçeneğine dokunun ve sayfayı aşağı doğru kaydırıp uzun ekran görüntüsü alın.

Oppo A5 ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzdaki Galeri uygulamasından rahatça ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüleri ayrıca Galeri>Albümler>Ekran Resimleri klasöründe yer alır.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı