Nasıl Yapılır

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları ve Özellikleri

Hem Android işletim sisteminde hem de iOS işletim sisteminde rahatlıkla kullanabileceğimiz internetsiz navigasyon uygulamalarına göz atacağız.

Yandex Navigasyon

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları (Android - iOS)

Türkiye’de en çok kullanılan navigasyon uygulamaları içerisinde kendisine yer bulan Yandex Navigasyon, oldukça kapsamlı bir navigasyon uygulaması. Yol durumu, trafikte olan anlık olarak değişimler, zaman zaman trafik levhaları konusunda bilgiler veren navigasyon, oldukça kullanışlı. Yandex tarafından sunulan bu uygulamanın, rota tariflerinde de yine öne çıkan birçok özellikleri var. Bir rota seçtiğiniz vakit uygulama en kısa rotanın yanında size 3 farklı rota daha sunuyor. 3 farklı seçenekle beraber, size en uygun olan şekilde istediğiniz konuma rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Gelelim işin internet kısmına. Tabii ki uygulamanın bütün özelliklerini kullanabilmek  için internet bağlantısına sahip olmanız gerek. Fakat uygulamanın, internet kesildiği zaman yola devam etmek için çevrimdışı navigasyon özelliğini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Yine çevrimdışı navigasyon özelliğinde de rota oluşturmak ve adres aramak mümkün. Fakat bunun için de internet bağlantısı olduğu bir vakit, haritaları indirmeniz gerekli.

İşte indirme linkleri;

Google Play Store
App Store

Google Haritalar

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları (Android - iOS)

Bu alanda en çok kullanılan uygulama olarak bilinen Google Haritalar, en detaylı adres tarifi veren navigasyon uygulamalarının başında geliyor. Zaten uygulamanın Android cihazların çoğunda kurulu bir şekilde geliyor. 220 ülke ve bölge haritasına sahip olan bu navigasyon uygulaması, farklı araçlar için farklı rotalar çizebiliyor. Yine en kısa rotanın haricinde bir de alternatif rotalar belirleyebiliyor. Canlı olarak trafik durumları gibi bilgileri de sunan uygulama, dahili olarak sokak görünümü özelliğine de sahip bir uygulama.

Google Haritalar uygulamasını tüm bu özelliklerin haricinde, internetsiz navigasyon uygulamaları listemize eklememizin önemli bir sebebi var. Uygulama çevrimdışı olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun için sadece haritaları önceden akıllı cihazınıza indirmeniz lazım. Çevrimdışı kullanabilmek için haritaları ve bölgeleri telefonunuza indirebiliyorsunuz. Tek seferde maksimum 2 GB indirmeye izin veren bu uygulama, 30 gün içerisinde de indirilmiş olan tüm kayıtları siliyor. Yani 30 gün sonra yeniden indirme yapmanız gerekiyor. Tabii ki indirdiğiniz haritaları, sonrasında çevrimdışı olarak adres tarifi bulmak için kolayca kullanabiliyorsunuz.

İşte indirme linkleri;

Google Play Store
App Store

TomTom GO Mobile

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları (Android - iOS)

TomTom bu alanda en tecrübeli olan uygulamalardar birisidir. TomTom hem araçlarda kullanılan navigasyonların satış ve güncellemesini yapan firmalardan biri hem de harita yazılımları üretiyor. Bu alanda çok uzun bir geçmişi olan firmanın mobil uygulaması TomTom GO Mobile, oldukça avantajlı kullanım seçenekleri sunuyor. Bu uygulamada haritaların doğrudan cihaza yüklendiğini ve sürekli olarak güncellendiğini belirtelim. Zaten bu özelliğiyle internetsiz navigasyon uygulamaları listemizde yer almaya hak kazanan navigasyon uygulaması, 150’yi aşkın ülke ve bölgenin haritasını kullanıcılarına sunuyor.

Harita üzerinde alternatif rota hesaplama, trafik durumuyla ilgili bilgiler verme gibi ayrıcalıkları olan uygulama, aynı zamanda arkadaşlarınızla karşılıklı  konum paylaşmanıza izin veriyor. Hatta sadece konum paylaşılması da değil, bunun yanında belirlediğiniz hedefleri ve bu hedefe varış sürelerinizi de istediğiniz kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Uygulama abonelik sistemi üzerine çalışıyor. Her ay 75 km mesafeye kadar ücretsiz navigasyon hizmeti kullanıcılara sunuluyor. Sonrası için aylık ya da yıllık abonelik sistemine geçmeniz gerekiyor.

İşte indirme linkleri;

Google Play Store
App Store

MapFactor

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları (Android - iOS)

Tamamen ücretsiz navigasyon uygulamaları içerisinde yer alan MapFactor, 200 farklı ülke ve bölge için harita desteğini kullanıcılara sunuyor. Canlı trafik bilgisi ve anlık trafik durumu konusunda bilgiler veren uygulamanın, farklı araçlara göre rota sunma gibi bir çok özellikleri bulunuyor. Sürekli olarak haritaları güncellenen bu uygulamanın, TomTom haritalarını kullandığını da belirtmekte fayda var. Bu yönüyle çok geniş bir harita ağı kullanıcılara sunuluyor.

İşte indirme linkleri;

Google Play Store
App Store

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı