Nasıl Yapılır

Huawei Mate 20 Lite Format Atma Yöntemi ve Hard Reset

Telefonun tuş kilidini ya da ekran desen şifresini unuttuysanız, telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak telefona format işlemini kolayca yapabilirsiniz. Böylece telefonunuz fabrikadan ilk çıktığı gibi açılacak ve sonrasında sizden tuş kilidi istemeyecektir. Ayrıca telefonunuzun işletim sistemi ağırlaştıysa, sık sık donma problemleri yaşıyorsanız ya da telefonda farklı sorunlar varsa, telefona format atarak bu sorunları kökten çözebilirsiniz. Huawei Mate 20 Lite için anlatacağız bu format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir, bu yüzden imkanınız varsa öncelikle bir yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca telefonun en az %50 şarjlı olmasına özen gösteriniz.

Huawei Mate 20 Lite Format Atma İşlemi

  • İlk iş olarak telefonun güç düğmesine basarak telefonu kapalı hale getirin.
  • Telefonun Ses Açma ve Güç düğmelerine aynı anda bir kaç saniye kadar  basın ve bekleyin.
  • Ekrana Huawei logosu çıkacak, logo çıktığı zaman elinizi güç düğmesinden çekin, ses açma düğmesine ise bir süre daha basmaya devam edin.
  • Ekrana EMUI yazısı geldiği zaman elinizi ses açma düğmesinden de çekebilirsiniz.
  • Açılan EMUI ekranında Wipe data/factory reset seçeneğini seçin. (ses tuşlarıyla aşağı yukarı menüde gezinip güç düğmesiyle seçim yapabilirsiniz. Ek olarak ekranın dokunmatiğini de kolaylıkla kullanabilirsiniz.)

  • Daha sonra açılan onay ekranlarında tekrar Wipe data/factory reset seçeneğini seçin.
  • Formatlama işlemi bittikten sonra tekrar EMUI ekranı açılacaktır. Bu kez Reboot system now seçeneğini işaretleyin.

Reboot system now seçeneğini seçtikten sonra telefonunuz bir süre sonra kapanacak ve formatlanmış şekilde açılacaktır. Telefonun ilk açılma süresi 1-2 dakika kadar ya da biraz daha fazla sürebilir, bu sürede bir şey yapmadan sabırlı bir şekilde bekleyin.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı