Nasıl Yapılır

Aramaları Otomatik Yanıtlama Yöntemi

Çok sayıda kişinin bilmediği hatta böyle bir seçenek olduğundan bile haberdar olmadığı özelliği aslında siz de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki, bunun için ne yapmak ya da telefon üzerinde nasıl bir ayar değişikliğine gitmek gerekiyor?

Öncelikle bu özelliğin en çok spor yapanlar ya da bisiklet kullananlar gibi rahatlıkla telefona ulaşamayanlar için harika bir seçenek olduğunu belirtelim. Örneğin koşu yaparken gelen çağrıyı yanıtlamak için çantanızda telefonunuzu çıkarmanıza gerek kalmıyor. Mikrofonlu kulaklık şayet takımı ise hemen konuşmaya başlayabiliyorsunuz. Bu açıdan aslında herkes için önemli bir seçenek olduğunu belirtebiliriz.

Gelen Çağrıları Otomatik Yanıtlama Ayarı Nasıl Yapılır?

Açıkçası bu ayarı gerçekleştirmenizi sağlayacak olan menü çok kolay ulaşılan bir yerde değil. Öncelikle Android ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada bağlantılar yazan sekmede, bağlantıların hemen yanında göreceğiniz cihazım seçeneğini tercih edin. Hemen ardından bu sekmenin altında bulunan arama ayarları kısmına giriş yapın. Karşınıza çıkan menüde yanıltıcı bir seçenek göreceksiniz. Bu da arama yanıtlama ve sonlandırma seçeneğidir. Söz konusu ayarı bu seçenekten gerçekleştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak  otomatik cevaplama özelliğini kullanmak için tercih etmeniz gereken seçenek bu değil.

Biraz daha altta kaydınızda arama aksesuarları şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Söz ettiğimiz ayar bu seçenek üzerinden yapılıyor. Arama aksesuarları bölümüne tıkladığınızda otomatik cevaplama seçeneği karşınıza çıkacak. Hemen yanında boş bir kutucuk bulunuyor. Bu kutucuğa tıkladığınızda Android cihazlarda aramaları otomatik yanıtlama özelliğini aktifleştirilmiş oluyorsunuz.

Aynı zamanda gelen çağrıların otomatik olarak yanıtlanması için kaç saniye geçmesi gerektiği gibi zamanlayıcı ayarı da yapabiliyorsunuz. Bu ayarı da  aynı menüde, işaretlediğiniz kutucuğun hemen altında bulunan seçenek üzerinden yapabilirsiniz. Bu bölümde karşınıza 3 farklı seçenek çıkıyor. Bunlar 2 saniye, 5 saniye ve 10 saniyedir. Bugün seçenekten dilediğinizi tercih edebilir ve  gelen çağrıların bu süre sonunda otomatik olarak yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı