İpucu

Bluetooth Kulaklık Seçerken Dikkat

 Bluetooth kulaklık seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık seçim rehberi burada, hemen göz atın!

o İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus ergonomik olmasıdır. Çünkü konforlu bir şekilde kullanılıyor olması gerekir. Aksi halde satın aldığınız kulaklığın verdiği rahatsızlık nedeniyle yeni bir ürün alma ihtiyacı duyarsınız.

o Şayet kulaklığı iş için kullanacaksanız askılı olan profesyonel modellere yönelin. Bu tasarımların genellikle üzerinde bir tuş bulunuyor ve bu tuşa dokunarak gelen çağrıyı yanıtlayabiliyorsunuz. Pratik kullanım yönü bu kulaklık modellerini benzerlerinden ayırıyor ve iş için sıklıkla görüşme yapanların adeta imdadına yetişiyor.

o Gün içerisinde sıklıkla müzik dinliyorsanız rotanızı stereo kulaklık modellerine çevirebilirsiniz. Bu tasarımlar elbette görüşme yapmanıza da olanak tanıyor ancak daha da önemlisi müzik dinleme keyfinizi taçlandırıyor. Müzik dinleme üzerine dizayn edilmiş olduğundan sesi daha net duymanıza yardımcı oluyor.

o Noise cancelling önemli bir özelliktir. Gürültüyü engelleme özelliği seçtiğiniz tasarımda mevcutsa çok daha net bir şekilde ses duymanızı sağlar. Bu nedenle bluetooth kulaklık seçerken noise cancelling özelliğinin olup olmadığına mutlaka göz atın. Bütçeniz uygunsa bu özelliği taşıyan bir kulaklık alın.

o Kulaklığın pil ömrü her daim gözden kaçırılan bir detay oluyor. Ancak pil ömrü kısa olan bir kulaklık ihtiyacınızı tamamen karşılayamaz. Bu nedenle olabildiğince pil ömrü uzun olan bir kulaklık modelini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Artık piyasada 5 saat konuşma süresi sunan modeller de bulunuyor ve fiyatlarının da gayet uygun olduğunu belirtelim.

o Eğer gün içerisinde uzun görüşmeler yapmıyorsanız bekleme süresi 1 gün olan kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede günde birkaç kez kulaklığınızı şarj etme ihtiyacı duymazsınız. Ancak sık görüşme yapanlar için bu modeller uygun olmayabilir.

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı