İpucu

Android Wi-Fi Ünlem İşareti Sorunu

Bu problemin temeli nedeni Proxy komut dosyasından kaynaklanabilir. Proxy sorununun ortaya çıkması modemden internet bağlantısını alamamanıza neden olacaktır. Bu problemi ilk olarak basit bir şekilde gidermek için tarayıcınız açıp kapatarak tekrardan bağlanabilirsiniz.

Bu problemle ilk kez karşılaşıyorsanız öncelikle modeminizi ve kabloları test etmeniz gerekir. Modeminizi tekrardan kapatıp açtığınız zaman hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız wifi alıcı donanımızın sürümünü güncellemelisiniz. Bu güncelleme işlemini ek programlarla yapabileceğiniz gibi aygıt yöneticisi üzerinden “Wireles Network Adopter” bölümünden de halledebilirsiniz.

Wifi sorununda diğer bir çözüm ise sorun gidericiden destek almaktır. Sorun giderici sayesinde Windows sorunlarınızı otomatik olarak onaracaktır. Bu uygulamaların tamamını yapmanıza rağmen hala sarı ünlem işareti sorunu ile karşılaşıyorsanız DNS önbelleğini temizlemeniz gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra internetinize güvenle bağlanabilirsiniz.

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı