iPhoneNasıl YapılırSamsung

Telefon İnternetini Bilgisayara Bağlama

iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda telefon interneti bilgisayara nasıl bağlanır? sorusuna cevap vereceğiz.

1. Android Telefonun İnternetini Bilgisayara Bağlama

Akıllı Telefonun internetini bilgisayara bağlamak amacıyla kablolu ve kablosuz olmak kayıdıyla iki farklı seçenek bulunuyor. Akıllı Telefonunuzu kablosuz bir şekilde bilgisayarınıza bağlamak daha kolay olsa da kabloyla bağlanmanın ise daha stabil bir internet bağlantısına sahiplik etmek  ve cihazınızın pil gücünün çok fazla tükenmemesi gibi avantajları bulunuyor.

USB Kablo aracılığıyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak istiyorsanız eğer  ilk önce telefonunuzu şarj ettiğiniz işbu USB kablosunu adaptöründen çıkarın ve kablonun bir ucunu telefonunuza   diğer uçunu ise bilgisayarınızın USB girişine bağlayın. Daha sonra mobil bağlantınızı aktif hale getirip;

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

 • Akıllı Telefonunuzun ana menüsünde yer alan “Ayarlar” seçeneğine giriş yapın.

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

 • Daha sonra ayarlar menüsünün içinde  yer alan “Diğer” seçeneğine dokunup o meniye girin.

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

 • Bu adımda diğer menüsünde yer alan “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” seçeneğini aktif şekilde  işaretleyin.

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

 • Son olarakta “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünde yer alan “USB Tethering” seçeneğini işaretleyerek, aktif hale getirin. Bu şekilde telefonun internetini bilgisayara kolaylıkla bağlamış oalcaksınız.

Eğer kablosuz olarak telefonu bilgisayara bağlamak istiyorsanız;

 • İlk olarak son resimde olduğu gibi “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünde “Taşınabilir Kablosuz Hotspot” seçeneğini aktif şekile getirin.
 • Daha sonrasında bilgisayarınızdan Wi-Fi bağlantılarını arayın.
 • Telefonunuz diğer kablosuz bağlantıların görüntülendiği yerde ve aynı şekilde AndroidAP (Eğer telefona özel bir isim vermişseniz, o şekildeki isimle görüntülenecektir) olarak görüntülenir ve bu bağlantıya tıkladığınızda size şifre sorar.
 • Telefonunuzun belirlediği bu şifreyi yine son fotodaki “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünde bulunmakta olan “Kablosuz Hotspot Kurulumu Yap” seçeneğine girerek görebilir ve değiştirebilirsiniz.
 • Böylece şifreyi girerek kablosuz bir şekilde telefonun internetini bilgisayara kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

2. iPhone’da İnterneti Bilgisayara Bağlama

iPhone’da interneti bilgisayardan kullanmak amacıyla aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

 • Telefonun ana menüsünde bulunan “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
 • Ayarlar menüsünde bulunan “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğine dokunun.
 • Ekranın üst kısmında bulunan “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğine dokunun ve sonrasında aktif hale getirin (Seçeneğin hemen altında Wi-Fi parolası da görüntülenir).
 • Artık bu şekilde bağlantınız aynı Android’de olduğu  gibi bilgisayarınızın Wi-Fi bağlantılarını görüntülendiği bölümde xxxx (telefonunuzun adı,  ya da telefonunuza kendi adınızı girdiyseniz sizin adınız)’in iPhone’u olarak bu bölümde görüntülenecektir. Buraya tıklayarak parolanızı giripiPhone’un internetini bilgisayara aktarabilirsiniz.
 • Kablolu bağlantı yapmak isteyenler de yine aynı yöntemleri uygulayıp“Kişisel Erişim Noktası” seçeneğini aktif edip, iPhone’u USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlamaları yetecektir.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı