iPhoneNasıl Yapılır

iPhone’da Uzun Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Android cihazların çoğunda sunulan kayan ekran görüntüsü alma özelliği iOS işletim sisteminde şuan bulunmamaktadır. Ancak sizlere önereceğimiz uygulamalar ile uzun ekranların tam görüntüsü alabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de uzun ekran görüntüsü almak için birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar içinde ücretsiz olan en iyi uygulamaları sizler için araştırdık ve kullanımlarını anlattık.

Ücretsiz olan Tailor uygulaması çekmiş olduğunuz ekran görüntülerini birleştirmeye yarıyor. Örneğin bir internet sitesinin uzun bir sayfasının tümünü tek bir ekran görüntüsünde görmek istiyorsanız ekranın başından başlayıp aşağıya kaydırarak ekran görüntüsünü alın. Daha sonra telefonunuza yüklemiş olduğunuz Tailor uygulamasını açın. Uygulama birbiriyle ilişkili yani birbirini devam eden ekran görüntülerini otomatik olarak algılıyor ve birleştiriyor. Daha sonra birleştirmiş olduğunuz ekran görüntüsünü telefonunuza kaydedebilir veya whatsapp, mail vb. uygulamalarla paylaşabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda birleştirilen ekran görüntülerinin altında uygulamanın adı yazmaktadır. Ücretli versiyonu (19,99 TL) satın alarak bu reklamı kaldırabilir veya ekran görüntüsünü düzenleyerek kendinizde reklamlı olan kısmı kesebilirsiniz.

Tailor – Screenshot Stitching indir

Stitch It

Birçok iPhone kullanıcısı Stitch It uygulamasını beğenerek kullanmakta ve uzun ekran görüntüsü almak için önermektedir. Stitch It uygulaması da Tailor ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Bu uygulama da birden fazla ekran görüntüsünü birleştirmeyi sağlıyor. Öncelikle ekran görüntülerini alıyorsunuz ve daha sonra uygulama üzerinden ekran görüntülerini birleştiriyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu birkaç kullanımdan sonra para istemektedir. Yaptığımız testlerde uygulamanın olumsuz bir özelliğini tespit ettik. Telefonun üst kısmında yer alan saat bölümü her görüntüde çıkıyor. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Stitch It indir

Sizler de yorum kısmından kullandığınız ekran görüntüsü alma uygulamalarını tavsiye edebilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı