iPhoneNasıl Yapılır

iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma

iPhone model cihazınızda oluşturacağınız bir gizli klasörde özel bilgileri saklamayı kolay bir şekilde tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu gizleme özelliği sayesinde, iPhone model cihazınızda kullandığınız uygulamaları da kolayca gizleme şansınız bulunur.

iPhone model cihazınızda gizli klasörler ve ya dosyalar oluşturabilmek için, App Store’dan bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde uygulama ve ya klasörlere gizli simgeler kolayca atayabilirsiniz.

iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma

iPhone cihazınızda gizli klasör
oluşturmak veya gizli uygulama kısayollarına sahip olmak için aşağıdaki adımları sırasıyla ve dikkatle takip ediniz;

  • Cihazınızın ekranına gri ve ya beyaz renk tonlarına yakın bir duvar kağıdı seçin.
  • Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik yolunu takip edip ‘Saydamlığı Azalt’ seçeneğine erişin.
  • Buradaki butonu aktif hale getirip işlemi başarıyla tamamlayın.
  • Anamenüden App Store uygulamasını açın ve App Icons Free-Cool Icon Themes, Backgrounds&Walpapers isimli uygulamayı yükleyin.
  • Uygulamanın telefonunuza kurulmasının ardından, bu uygulamada Simge Oluştur> Bağlantıya Git> Fotoğraf> Film Rulosu yolunu takip ederek seçmiş olduğunuz duvar kağıdını ayarlayın.
  • Uygulamada ‘Yükle’ butonuna dokunduktan hemen sonra ‘Ana Ekrana Ekle’ seçeneğine dokunun. Bu işlem sonucunda da görünmez simgeler oluşturmuş olacaksınız.
  • Gizli simge oluşturmanızın hemen ardından, menünüzde herhangi bir klasör oluşturun. Klasörün ilk elemanı da oluşturulan görünmez simge olması gerekiyor.
  • Sonrasında klasörün görünen adını “[ ]” olarak değiştirin.

Gizli klasörlerinizi ya da gizli uygulamalarınızı bu işlem adımlarını sırasıyla takip ederek kolaylıkla ayarlayabilir ve düzenleme yapabilirsiniz.

Gizlenen Klasörleri Tekrar Görünür Yapma

iPhone model cihazınızda gizlemiş olduğunuz klasör ve uygulamalarınızı eski haline döndürmek için, klasör isimlerini ve ya arka plan resmini değiştirmeniz yeterlidir. Ayrıca App Store’dan yüklemiş olduğunuz bu uygulamayı sildiğinizde de, gizli uygulamalar ve
klasörler eski halini alacaktır.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı