iPhoneNasıl Yapılır

iPhone XS, XS Max, XR Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

iPhone XS Max, iPhone XS ve iPhone XR’de fiziksel home butonu olmadığı için bu modellerde ekran görüntüsü alma işlemi diğer iPhone modellerine göre daha farklıdır. Bu modellerde ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basmaktır. Ses Açma ve Güç düğmesine aynı anda basıp kısa bir süre beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Ekran görüntüsünü aldığınız zaman ekranın sol alt köşesinde ekran resminin bir ön izlemesini göreceksiniz. Bu önizlemeye dokunarak ekran resmi üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilir, yazı yazabilir, büyüteç ekleyebilir, resmi kırpabilir veya paylaşabilirsiniz.

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone Xr ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise AssistiveTouch’u kullanmaktır. AssisvtiveTouch, iPhone’ununuzun ekranına sanal bir buton koymanızı sağlar ve bu sanal buton ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. AssistiveTouch’u etkinleştirmek için Ayarlar > Genel > Erişebilirlik >AssistiveTouch yolunu izleyin. Daha sonra tek dokun, çift dokun, uzun bas, 3d touch gibi farklı seçeneklerden birine ekran resmi özelliğini atayabilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı