iPhoneNasıl Yapılır

iPhone Sıvı Teması Nasıl Anlaşılır?

iPhone model cihazlarda , sıvı sebebiyle hasar görürse tamir için uygulanacak servis Apple’ın garantisi kapsamında değildir. iPhone cihazlarda, telefonun su ile ve ya su içeren sıvıyla temas olup olmadığını belirten Sıvıyla Temas Göstergeleri bulunur. iPhone model cihazlarda  dışarıdan görebileceğiniz ve kolaylıkla anlayabileceğiniz Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) vardır. Bu görsellere aşağıya eklediğimiz görüntüden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğrafta göstergenin nerede bulunduğunu ve sıvıya maruz kaldıktan hemen  sonra nasıl göründüğünü göstermektedir:

LCI su ile  ya da  su içeren herhangi  bir sıvıyla temas ettiğinde aktif hale gelir ve etkileşime girer. Gösterge normal şartlarda beyaz ve ya gümüş renginde olmalıdır, ancak suya ya da herhangi bir sıvıya maruz kaldığında tamamen kırmızı renge bürünür. BU gösterge nem ve sıcaklık değişiklikleri sebebiyle etkinleşmez, bu nedenlerden ötürü kırmızı rengi almaz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı