iPhone

iPhone Şarj Girişi Temizleme

iPhone’ların şarj giriş yuvaları zamanla kirlenirtıkanır ve ya şarj pin’lerinde kirden dolayı temassızlık  durumu oluşabilir. iPhone’unuzun havadan nem kapabileceğini, ufak nem ve tozdan şarj yuvasının sıkıntı yaratabileceğini sakın unutmayın. iPhone’unuzu şarj ederken ve ya bilgisayarınızla bağlantı kurarken sorunlar yaşıyorsanız, şarj yuvasını temizleme işlemini deneyebilirsiniz.

Kürdan Yardımıyla iPhone Şarj yuvası temizleme

Çanta ve cebimize koyduğumuz cihazın şarj yuvası çok kısa sürede pamuklar ve çerçöp sayesinde tıkanabilir. Kürdan yardımıyla tıkanıklığın önemli bir kısmını giderebilir ve iPhone’unuzun şarj yuvasını basit bir şekilde temizleyebilirsiniz. Kürdan ile cihazınızın şarj yuvasını temizlemeden hemen önce iPhone’unuzu kapattığınızdan emin olmayı unutmayın.

Kürdanı hafif hareketle yuvanın içine sokmalı ve şarj pinlerine zarar vermeden yumuşak hareketlerle yuvadaki kirleri dışarı çıkarmalısınız. Kürdanı kullanırken baskı yapmamaya kesinlikle dikkat etmeye çalışın Aşırı baskı uyguladığınız takdirde şarj soketinde bazı kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz.

UYARI : Temizleme işlemi esnasında olabildiğince yuvanın en sağ ve en solundaki şarj pin’lerine temas etmemeye çalışın.

Diş fırçası ya da Hava kompresörü  ile temizlemeyi deneyin

Telefonunuzu eski bir diş fırçası ve ya Hava kompresörü ile  temizlemenize yardımcı olabilecek güçlü ve basınçı bir cihaz varsa, elinizi bile değdirmeden  cihazınızın şarj yuvasını kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Hava kompresörünü  ortadan kenarlara doğru  tutmanız ve havayı cihazınıza çok yakından tutmuyor olmamanız gerekiyor. Sürekli şekilde hava tutmak yerine, kesik kesik hava tutmak kirleri çıkarmak adına oldukça iyi bir yöntemdir.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı