iPhone

iPhone Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

1 – Uçaktaymış Gibi Davranın

Hızlı şarj söz konusu olduğunda uçak modu aslında en verimli yöntemdir. Uçak modunu açtığınız zaman pil tüketen uygulamalarınçoğu kapatılır. Bu nedenle cihazı bu modda şarj ettiğinizde normal modda olduğundan biraz daha hızlı şarj edilir. İdeal olan telefonu kullanmadığınız zamanlarda telefonunuzu kapatmaktır. Ancak bunu yapamazsanız uçak modu neredeyse aynı anlamdadır.

2 – Üreticinin Şarj Cihazını Kullanın

iPhone X Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Genellikle, iPhone cihazla birlikte verilen şarj cihazı telefonunuzu, en hızlı ve en verimli şekilde şarj eder. USB kablosu ile şarj etmek normaldir ancak 1 amperden daha az voltaj kullanırlar ve modern cihazlar genellikle 2 amper veya daha fazlasına ihtiyaç duyarlar. Basit matematik ile şu bir gerçek daha az amper daha yavaş şarj etmesi demektir. Bu yüzden orijinal şarj cihazını kullanmanızı öneririz. Eğer orijinal şarja sahip değilseniz 2 amperden fazla olan bir şarj cihazı satın alabilirsiniz. Yeni bir şarj aleti almaya karar verdiğinizde bu parametreyi kontrol etmeyi lütfen unutmayın.

3 – İpuçlarını Kullanın

iPhone  cihazınızı hızlı şarj etmenin tipik örneklerinden biri de iki uçlu bir kablo kullanmak ve bu uçların her ikisini de USB portallarına bağlamaktır. Normal bir şarj aleti kullanmaktan daha iyi değil ve bazı durumlarda sıkıntı teşkil edebilir ama yine de iyi bir çözüm.

4 – Diğer Cihazlar

Piyasada şarj hızlandırıcıları bulabilirsiniz. Bir bilgisayara bağlandığınızda cihazınızın daha hızlı şarj edilmesine yardımcı olurlar. Ayrıca acil durumlarda powerbank kullanmanızı öneriyoruz.

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı