iPhoneNasıl Yapılır

İphone Ekran Süresi Parolası Sıfırlama

Ekran süresinin sıfırlamanın ilk yolu telefonu sıfırlamaktır. Telefonu sıfırlama işlemini yapmak için Ayarlar menüsüne girmek gerekir. Daha sonra  bu bölümden de Genel yazan kısma giriş yapılmalıdır. Ardından da bu sayfanın en alt kısmına inip Sıfırla  demeniz yeterli olacaktır. Böylece hem telefonunuz sıfırlanır, hem de telefonun parolası sıfırlanmış olur.

Ekran süresi parolası sıfırlama  işlemi için de  Ayarlar kısmından ekran süresi bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.Buradan da ekran süresi parolasını değiştir menüsüne giriş yapılmalıdır. Ancak bu işlemi
yapabilmek için önceki parolayı bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde şifre değiştirme işlemini  tamamlayamazsınız.

Ekran Süresi Nasıl Açılır?

Bu özelliği aktif hale getirmek için ilk iş olarak Ayarlar menüsüne girin. Daha sonra da  bu menüden Ekran Süresi menüsüne girmeniz gerekir ve oradan da ekran süresini aç seçeneğine dokunun. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır; bu benim iphone’um ve de  bu çocuğumun iphone’u.
Hangi seçenek sizi ilgilendiriyorsa onu seçmeniz daha doğru olacaktır.
Böylelikle ekran süresi karşınıza gelecektir.

Açılan bu menüde ekran süresi kullan sekmesine giriş yapıp parola belirleyebilirsiniz. Ekran süresi kapatmak isterseniz tekrar  ayarlar bölümüne girmeniz gerekir. Sonrasında ekran süresi bölümüne girilir ve ekran süresini kapat menüsüne dokunup kolayca kapatabilirsiniz.

Ekran Süresi Nedir?

Ekran süresi gün boyu ve hafta içerisinde ne kadar zaman boyunca telefona bakıldığını, ekranın açık kaldığını gösteren bir özelliktir. Ayrıca hangi uygulamanın ne kadar zaman boyu kullandığını gösterir.

Tüm bunların haricinde  ekran süresi özelliği sayesinde hangi uygulamadan ne kadar ve kaç adet bildirim geldiğini de öğrenebilirsiniz. Özelliğin atıl süre denilen bir kısmı da vardır. Bu bölümden de  telefonun ekranına kısıtlamalar getirip sınırlandırabilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı