iPhoneNasıl Yapılır

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma

  • İlk iş olarak iTunes programını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. iTunes programına buradan ulaşabilirsiniz.
  • iTunes programını yükledikten sonra, iPhone cihazınızı USB kablosu vasıtasıyla fotoğraf aktarmak istediğiniz bilgisayara bağlayın.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • USB kablosuyla taktığınız iPhone cihazın ekranında ‘’Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?’’ uyarısı çıkacaktır. Gelen bu uyarıdaki soruyu ‘’Güven’’ seçeneği ile yanıtlayıp, iPhone şifrenizi girin.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • Ardından iTunes programını başlatın ve yukarıdaki görselde işaret edilen ‘’Aygıt’’ simgesine basın.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • Aygıt simgesinden sonra, iTunes programının sol menüde yeni seçenekler belirecektir. Bu seçeneklerden ‘’Fotoğraflar’’ olanını seçip işleme devam edin.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • ‘’Fotoğraflar’’ seçeneği içerisinden ‘’Fotoğrafları Eşzamanla’’ kutucuğunu tıklayıp, ‘’Şuradaki Fotoğrafları Kopyala:’’ ibaresinin yanındaki alana basarak, aktarmak istediğiniz fotoğrafların bulunduğu klasörü seçin.
  • Eğer böyle bir klasör yoksa, bilgisayarınızda istediğiniz bir konumda yeni bir klasör oluşturup, içerisine fotoğraflarınızı taşıyarak bu işlemi sağlayabilirsiniz.
  • Klasör seçimini de tamamladıktan sonra ‘’Uygula’’ butonu ile artık bilgisayardaki fotoğrafları iPhone cihazınıza aktarma işlemini başlatabiliriz.

Bu işlemlerin sonucunda, belirttiğiniz klasördeki fotoğrafların sayısı ve boyutu ile orantılı olarak belirli bir süre içerisinde fotoğraflarınız iPhone cihazınıza aktarılacaktır. Peki diyelim daha sonra tekrardan bilgisayardan iPhone’a fotoğraf aktarmak istedik. Tekrardan bu işlemleri uygulamak gerekir mi?

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

Bu sorunun cevabı ise hayır. Yapmanız gereken sadece iTunes programı ile ‘’Fotoğraflar’’ seçeneğine ulaşıp, ‘’Eşzamanla’’ butonuna tıklamak. Böylece klasöre yüklenen yeni fotoğraflar iPhone cihazınıza kolaylıkla aktarılacaktır.

‘’Bilgisayardan iPhone’a fotoğraf (resim) aktarma’’ adlı makalemiz için yapılması gereken tüm işlemleri sizlere aktardık. Aklınıza takılan tüm soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı