iPhone

AirPods Resetleme İşlemi

AirPods ve AirPods 2’de sıkça yaşanılan, eşleştirme problemi, bilgisayar bağlantısı sorunları, aralıklı çağrı kesintileri, ses gelip gitmesi ve kısa pil ömrü gibi sorunların çözümleri için Airpods’u fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Kutusundan henüz yeni çıkmış bir Airpods yaklaşık 5 saat, AirPods 2 ise yaklaşık 7 saatlik bir kullanıcı deneyimi  sunar. Zaman içinde kötüleşen pil durumu ile bu kullanım süresinde bir miktar düşüş yaşanır. AirPods’u fabrika ayarlarına döndürmek, ciddi anlamda size daha uzun kullanım süreleri sunacaktır. Ayrıca yaşadığınız diğer bir çok sorunun çözümü için de AirPods’u rahatlıkla resetleyebilirsiniz.

AirPods ve AirPods 2 Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • AirPods’ları şarj kutusuna doğru bir şekilde yerleştirin ve kutunun kapağını güzelce kapatın.
  • Turuncu LED yanıp sönünceye dek kutunun arkasında bulunan yapılandırma düğmesine yaklaşık 15 saniye kadar  basılı tutun.
  • AirPods resetleme işleminiz başarıyla tamamlandı.

Eğer iPhone cihaz kullanıyorsanız AirPods kutu kapağını açar açmaz iPhone, AirPods’u görecek ve bağlantı ekranı karşınıza açılacaktır.

AirPods’u sıfırladıktan sonra ise diğer cihazlarla kullanabilmek için tekrardan bağlantı kurmanız gerekecek. AirPods ve ya AirPods 2’yi iPhone ile kullanıyorsanız eğer, iCloud bu noktada diğer cihazlarla bağlantıyı senkronize edecektir. Başka cihaz kullanıyorsanız, diğer Bluetooth cihazlarla yaptığınız gibi bu işlemi manuel olarak eşleştirme yapmanız gerekecek.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı