HuaweiNasıl Yapılır

Huawei Y6, Huawei Y7 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Y6 2019 ve Huawei Y7 2019 ile ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yöntem yanda bulunan fiziksel tuşları kullanmaktır. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye kadar beklerseniz eğer telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran görüntüsü alma işlemi tamamlanır. Ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sol alt köşesinde küçük bir ön izleme çıkar. Ön izlemeyi aşağı doğru kaydırırsanız uzun ekran görüntüsü alırsınız. Eğer ön izlemeyi yukarı doğru kaydırırsanız paylaşma seçenekleri çıkacağını görürsünüz. Ön izlemeye dokunursanız düzenleme ve paylaşma seçenekleri önünüze çıkacaktır.

Huawei Y7 2019 ve Y6 2019 ile ekran görüntüsü almak için ayrıca üç parmağınızı kullanabilirsiniz. Üç parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istiyorsanız Ayarlar > Akıllı yardım > Hareketle kontrol yolunu izleyip Üç Parmakla Ekran görüntüsü alma özelliğini aktif edin.

Son yöntem olarak Ekran görüntüsü almak için hızlı menüyü kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmını aşağı doğru çektiğiniz zaman çıkan menüden Screenshot (ekran görüntüsü) seçeneğini tıklayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı