HuaweiNasıl Yapılır

Huawei P30 Pro Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Huawei P30 Pro ekran görüntüsü alma yöntemi  için kullanabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi yan panelde bulunan tuşları kullanmaktır. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda birkaç saniye kadar basın ve bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi duymalısınız ve böylece ekran resmi çekilecektir. Çektiğiniz bu ekran görüntüsünün bir ön izlemesi ekranın sol alt köşesinde küçük bir şekilde belirmektedir. Önizlemeyi aşağı doğru kaydırıp uzun ekran görüntüsü alabilirsiniz, yukarı doğru kaydırarak da bu görüntüyü  paylaşabilir ya da üzerine dokunarak düzenlemeler  yapabilirsiniz.

Huawei P30 Pro ile ekran görüntü almak için parmağınızın eklemini de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Parmağınızın eklemiyle ekrana iki kez üst üste tıkladığınız takdirde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için öncelikle Ayarlar > Akıllı Yardım > Hareketle Kontrol > Akıllı Ekran Görüntüsü yolunu sırasıyla  izleyin ve sonrasında Akıllı ekran görüntüsü özelliğini aktif duruma getirin.

Ekran görüntüsü almak için ayrıca 3. yöntem olarak da  telefonun üstten açılan hızlı menüsünü kullanabilirsiniz. Hızlı menüde yer alan Screenshot  seçeneğini seçip ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Çektiğiniz ekran resimlerine, telefonunuzdaki Galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı