HuaweiNasıl Yapılır

Huawei P30 Lite Format Atma Yöntemi

Huawei P30 ve P30 Pro modellerine format atmak son derece kolay ve basit bir işlemdir.

Telefonun tuş kilidini eğer unuttuysanız, telefonunuzun işletim sistemi  ağırlaştıysa, donduysa ya da farklı bir sorun bulunuyorsa telefona format atarak telefonunuzu eski hale  düzeltebilirsiniz. Huawei P30 Lite için fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset işlemi  yani format atma işlemini anlatacağız. Bu işlemden hemen sonra telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için, format atmadan hemen önce telefonun bir yedeğini mutlaka almanızı öneririz. Ayrıca sorunsuz bir format için telefonun  %50 şarjlı olmasına özen ediniz.

Huawei P30 Lite Format Atma İşlemi

  • Öncelikle telefonun güç tuşuna basılı tutarak telefonu kapatın. Eğer telefonunuz bu işleme yanıt vermiyorsa şarjının bitmesini ve kendiliğinden kapanmasını bekleyin.
  • Telefonunuz kapalı durumdayken Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve bir kaç saniye kadar basılı tutmaya devam edin.
  • Daha sonra ekrana Huawei yazısı çıkacaktır. Huawei yazısı çıktıktan 3-5 saniye kadar sonra parmaklarınızı ses açma ve güç düğmesinden çekin.
  • Açılan EMUI ekranında Ses tuşları ile menüde aşağı yukarı gezinebilir ve güç düğmesiyle seçim yapabilirsiniz. Menüden Wipe data/factory reset seçeneğini bulun veseçin.

  • Açılan bu ekranda klavyede yes yazıp Wipe data/factory reset butonuna dokunun. Açılan onay ekranında tekrar Wipe data/factory butonuna dokunun.
  • Format işlemini bundan sonra  başlayacak ve bittiği zaman tekrar ilk EMUI ekranı açılacaktır. Bu sefer Reboot System Now seçeneğine dokunun.

Reboot system now seçeneğini seçtikten hemen  sonra telefonunuz kapanıp  formatlanmış bir şekilde açılacaktır. Telefonun ilk açılışı biraz uzun sürebilir, bu sürede sabırla beklemeyi ihmal etmeyin.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı