HuaweiNasıl Yapılır

Huawei P Smart Format Atma Yöntemi, Hard Reset

Huawei P Smart 2019 model telefonunuz, sürekli donmalar yaşıyorsa, ağırlaştıysa ve ya yanıt vermiyorsa, menülere hızlı şekilde erişemiyorsanız ya da pin kodu/ekran desenini unutmuşsanız, telefonun yan panelinde bulunan fiziksel tuşlarını kullanarak format atma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Hard Reset adı verilen bu yöntemin hemen sonrasında telefondaki tüm veriler silinecektir ve telefon fabrika ayarlarına geri dönmüş şekilde  açılacaktır.

Format atma işlemi sonrasında cep telefonunuzdaki tüm veriler silineceğinden ötürü telefonunuzun bir yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca oturum açtığınız Gmail hesabının şifresini ve kullanıcı adını unutmamanız kurulum esnasında işinizi son derece kolaylaştırır. Format işlemine başlamadan önce de akıllı cihazınızın en az %50 şarjlı olmasına özen göstermeyi unutmayın.

Huawei P Smart 2019 Format Atma Yöntemi

  • Cep Telefonunuzu  kapatıp 10 saniye civarı bekleyin.
  • Yan panelde bulunan Ses Açma ve Güç Düğmelerine aynı anda bir kaç saniye kadar basın ve bekleyin.
  • Ekranda Huawei yazısı belirecektir. Huawei yazısı çıktığı zaman tekrar 10 saniye civarı Ses Açma ve Güç düğmelerine basmaya devam edin. 10 sn sonra parmaklarınızı her iki tuştan da yavaşça çekebilirsiniz.
  • Biraz bekledikten sonra da ekrana  EMUI  gelecektir.
  • Açılan bu ekranda Wipe Data/Factory Reset seçeneğine gelin.

  • Açılan bu yeni ekranda yes yazıp Wipe Data/Factory Reset seçeneğini işaretleyin. (dokunmaktik ekran aracılığıyla da seçim yapabilirsiniz.)
  • Tekrar Wipe Data/Factory Reset seçeneğine dokunun.
  • Format işlemi tammalandıktan sonra Reset Successful yazısı çıkacak ve yine ilk açılış ekranı gelecektir. Reboot System Now seçeneğini işaretleyin ve format işlemini başarıyla tamamlayın.

Reboot System Now seçeneğini işaretlediğiniz zaman telefonunuz kapanıp tekrar açılacaktır. Telefonun açılması 2-3 dakikayı bulabilir, bu süre içinde sabırla beklemeyi unutmayın.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı