HuaweiNasıl Yapılır

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 Lite Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Birçok android telefonda olduğu gibi Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Parmağınızın eklem yeriyle ekrana çift tıklatarak Huawei Mate 20 serisiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yine parmağınızın eklem yeriyle ekranda daire çizerek, ekrandaki görüntünün belli bir kısmının ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Parmağınızı ekranın üstünden altta doğru çekerek hızlı erişim menüsünü açıp, menüden Screenshot (Ekran Resmi) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için bir diğer yol ise üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru çekmektir. Bu şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Akıllı Yardım > Haraketle Kontrol > Üç Parmakla Ekran Görüntüsü yolunu izleyiniz.

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı