Huawei

Huawei Honor 5C Format Atma Yöntemi

Huawei Honor 5C cihazınıza  virüs bulaşma durumunda, ayarlarda herhangi bir sorun yaşadığınızda, yavaşladığında, ekran kilidini unuttuğunuz takdirde  ve bunun gibi birçok sorun ile karşılaşıyorsanız eğer cihazını sıfırlayarak yani format atarak fabrika ayarlarına kolaylıkla döndürebilirsiniz. Bu sayede problemlerinizden en kısa ve basit bir şekilde kurtulmanız mümkün.

Not: Huawei Honor 5C fabrika ayarlara döndüğünde cihaz hafızasında yer alan tüm kayıtlarınız kalıcı olarak silineceğinden cihazınıza format atmadan önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun en az %50 şarjının olduğundan emin olun. İşleme başlamadan önce de Huawei Kimliğinizin şifresini bildiğinizden emin olun, format sonrası senkronizasyon sorunu yaşamayın.

Huawei Honor 5C Ayarlar Menüsünden  Fabrika Ayarlarına Dönme:

Fabrika ayarlarına dönerek telefonunuzu sıfırlamanın en basit yolu ayarları kullanmaktır. Bunun için aşağıda yer alan adımları doğru şekilde ve sırası ile yapınız.

Menü –> Ayarlar –> Yedekle ve Sıfırla –> Fabrika Verilerini Sıfırla –> Telefonu Sıfırla

Huawei Honor 5C Tuşlarını Kullanarak Fabrika Ayarlarına Dönme:

Telefonunuzu sıfırlamanın ikinci yolu ise yandaki ve ana tuşları kullanarak format işlemini gerçekleştirmektir. Bu durumu ekran kilidini unuttuysanız, telefon ayarlarına erişmekte sıkıntı yaşıyorsanız yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan adımları sırası ile takip ediniz.

  • Telefonunuzu kapayın.
  • Telefonunuz kapalı iken Sesi Yükselt + Açma/Kapama (Power) tuşlarına sırası ile birkaç saniye kadar basılı tutunuz.
  • Telefon açılma esnasında Huawei logosunu gördüğünüz an tuşları bırakın.
  • Eğer karşınıza android logosu çıkarsa Sesi Yükselt + Açma/Kapama (Power) tuşlarına aynı esnada basıp bırakın.
  • Recovery (Kurtarma Ekranı) karşınıza gelecek; Sesi Azalt tuşu yardımı ile aşağı inerek Wipe Data / Factory Reset‘ i Açma/Kapama (Power) tuşu yardımı ile seçin.
  • Daha sonra karşınıza gelen Yes seçeneğini tekrar  Açma/Kapama (Power) tuşu yardımı ile seçerek sıfırlama işlemini rahatça başlatın.

Huawei Honor 5C telefonunuzun fabrika ayarlarına dönerek sıfırlama işlemi başlamış olacaktır.

Etiketler

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı