HuaweiNasıl Yapılır

Huawei Geç Açılma Sorunu

Huawei cep telefonu geç açılıyor?

Telefonunuzun işletim sistemini başlatması biraz zaman alabilir ya da başlangıcın hemen ardından otomatik olarak başlatılacak şekilde ayarlanmış bir çok sayıda işlem olabilir. Sorun gidermek için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzu ilk kez açıyorsanız eğer ya da yakın zamanda fabrika sıfırlaması ya da sistem güncellemesi yaptıysanız, Telefonunuzun sistemi başlatması biraz uzun zaman alabilir. Bu durum oldukça normaldir ve telefonunuzda bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Telefonunuzu açtığınızda sistemin yüklenmesi uzun sürüyorsa eğer:
EMUI 8.0: Telefon Yöneticisi > Kalan > Uygulama başlatma menüsüne girin, ilgili uygulamaları seçin  ve Tümünü otomatik olarak yönet işlevini devre dışı bırakmayı deneyin.

EMUI 4.X ve EMUI 5.X: Telefon Yöneticisi uygulamasına girin, Otomatik başlat öğesine tıklayın ve arka planda çalıştırmak istemediğniiz uygulamaları devre dışı bırakın. Başlangıcın ardından başlatılmasını istemediğiniz işlemleri de devre dışı bırakın.

Huawei Telefon Açılmıyorsa

Batarya tükenmiş olabilir ya da sistem güncellemesi başarısız olmuş ve ya yarım kalmış olabilir. Sorun gidermek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

Pil tükenmişse eğer (Güç düğmesine basınca güç göstergesi kırmızıya döner) telefonunuzu 30 dakika boyunca şarj edin ve sonrasında tekrar deneyin.
Telefonunuz eğer başlangıç esnasında çökerse telefonunuzu zorla yeniden başlatmak amacıyla telefonunuz titreyene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basılı tutun.
Eğer çevrimiçi bir güncelleme gerçekleştirdiyseniz ve sonrasında başlangıç ekranı yüklenmiyorsa zorlu bir güncelleme gerçekleştirmek amacıyla HiSuite uygulamasını kullanmayı deneyin.

HiSuite uygulamasını indirip bilgisayarınıza kurun. Telefonunuzu bir USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayın ve telefonunuzun kapalı olduğundan kesin kez emin olun. Telefonunuz Hızlı yeniden başlatma moduna girinceye kadar Ses azaltma ve Güç düğmelerine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun ve ardından zorlu bir güncelleme gerçekleştirmek amacıyla ekrandaki talimatları düzgünce uygulayın. Güncelleme işlemi sırasında telefonunuzun bağlantısını sakın kesmeyin, telefonunuzu kapatmayın ve yeniden başlatmayın.

Etiketler

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı