Genel

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma

Windows 10 Girişte Şifre Kaldırma

Bilgisayarımızın açılışta şifre sormasını engellemek için yapacağımız işlemlerin en başında bir komut dosyasına ulaşmamız gerekiyor. Windows+R tuşlarına basarak çalıştır’ı başlatalım. Karşımıza çıkan pencereye “netplwiz” yazmamız gerekmektedir.

windows 10 açılış

Bir sonraki ekranda ise karşımıza  “Kullanıcı Hesapları” menüsü gelecektir. Burada daha önceden seçilmiş olarak görünen “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” seçeneğinin tikini kaldırmanızın hemen ardından bilgisayarınızın şifresini girerek kendinizi doğrulamanız gerekiyor. Bu da sizin gireceğiniz son şifre olacaktır.

windows 10 şifre kaldırmak için

Açılış Şifresini Geri Getirmek

Eğer bir gün bu yöntemden vazgeçerseniz yapmanız gereken şey tekrar kullanıcı hesapları ekranına girip kaldırmış olduğunuz seçeneği tekrar işaretleyerek kaydetmek olacaktır.

Windows 10 Şifre Değiştirme Yöntemi

Bilgisayarınızda bir Microsoft hesabıyla oturum açmışsanız şifreniz otomatik olarak hotmail hesabınızın şifresi olacaktır. Bu nedenle Microsoft hesabı girişi sayfasına giriş yapıp hesap ayarlarınıza erişebilir ve bu değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Giriş yaptıktan hemen sonra profilime git seçeneğinden sonra karşınıza aşağıda görüntüsünü paylaştığımız sayfa gelecektir. Şifremi değiştir seçeneğiyle birlikte bilgisayarınızın da şifresinin değişmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için bilgisayarınızın başında olmanıza gerek yok, internet olan her yerden bilgisayarınızın şifresini değiştirebilmek mümkün.

microsoft windows şifre ve hesap ayarları değiştirme

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı