Genel

Telefona Yüklü Gelen Uygulamaları Silme

Silinmeyen Sistem Uygulamalarını Silme Yöntemi

Bu işlemi rootsuz olarak tamamlayabilmek için ayarlarda yer alan “uygulamalar” bölümüne girip kaldırmak istediğimiz uygulamayı bulmamız gerekiyor. Örnek olarak telefonda ön yüklü bir sistem uygulaması olarak yer alan Google Drive’ı nasıl kaldırdığımızı aşamalı olarak aşağıda gösterelim.

Silinmeyen Sistem Uygulamalarını Silme
*Ayarlar seçenekleri cihaza, modele ve işletim sisteminin sürümüne göre farklılık gösterebilir.

Bu işlem sırasını  tamamladığınızda  uygulama cihazda görünmeyecek ve cihazınızda herhangi bir yer kaplamayacaktır. İstenildiği takdirde aynı işlemin tersi yapılıp uygulama geri getirilebilir.

Sistem Uygulamaları ve Ön Yüklü Uygulamaların Farkı

Yüklü Gelen Sistem Uygulamalarını Tamamen Kaldırma

Cihazınızda yer alan bazı uygulamalar üretici firmanın anlaşmalarına ya da önerilerine göre otomatik olarak indirilmiş uygulamalar olabilir. Bunlara örnek vermek gerekiyorsa eğer cihazınızda “Facebook”, “Netflix” gibi uygulamalar sistem uygulaması olarak görünebilir ancak bu uygulamaları cihazınızdan kaldırmanız cihazınızın işleyişini etkilemez. Ama bunun dışında  “takvim” gibi temel uygulamaları silmek cihazınızda bulunan bazı özelliklerin çalışmasına engel teşkil edebilir.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı