Genel

Şikayet Edip İnstagram Hesabı Kapattırma

İnstagram Hesabını Şikayet Ederek Kapatmak Mümkün müdür?

Pratikte bu olay mümkün olsa da düşünüldüğü kadar basit bir işlem  değildir. Günümüzde instagram kullanıcıları kullanıcı adını beğendikleri hesapları kapattırıp o isme sahip olabilmek için bile hesapları şikayet edenler illa ki vardır. Bu kadar çok şikayet işlemi de İnstagram‘a gönderilen taleplerin birikmesine ve incelenmesinin birikip gecikmesine sebep oluyor. Bu durumda da öncelik çok şikayet alan kullanıcıların hesapların incelenmesine yer verilmektedir. Hesapların yapmış olduğu paylaşımlar incelenir ve uygulanacak yaptırıma instagram yönetim ekibince karar verilir.

İnstagram Hesabı Kaç Kişi Şikayet Edince Kapatılır?

İnstagram Hesapları Kaç Kişi Şikayet Edince Kapanır

Çok fazla şikayet almak hesabın kapatılma ihtimalini arttırır, bu tez doğru ancak asılsız şikayetlerinde saldırı amaçlı yapıldığını İnstagram yönetimi anlayabilir. Bir instagram hesabı sırf bir çok şikayet aldığı için ortada herhangi bir sebep yokken kapatılmaz. Gerçekten sorunlu tespit edilen hesapların kapatılması için tek bir şikayet bile yeterlidir.

Şikayet edilen Hesaplar Kaç Günde Kapanır?

Gerçekten ortada instagram hesabının kapatılmasını gerektiren bir vaziyet var ise İnstagram talebi incelemeye aldığı andan itibaren yaptırımlar uygulayabilir ancak bu işlem yönetim yoğunluğuna göre değişmekte ve genellikle bir hafta işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İnstagram Şikayet Botları İşe Yarıyor mu?

İnstagram Şikayet Botları İşe Yarar mı?

İnstagram’da şikayet ederek hesap kapattırmak amacıyla kullanılan bot hesaplar bulunur. Bu bot hesapları kullanarak bir kullanıcıyı şikayet etmeniz fazla işe yaramaz ve botları kullanmak için harcadığınız paranıza ve vaktinize yazık olur. İnstagram’ın algoritması ve ekibi bir hesabın ne için kullanıldığını anlayabilecek kadar tecrübelidir.

Daha da ilerisi botları kullanmak için hesabınızla giriş yapmanız hesabınızı kaybetmenize ve hesabınızın kendi kendine çeşitli sayfa ve kullanıcıları takip beğeni yapmasına neden olabilir.

İnstagram Hesap Kapattırma Şikayet Formu

İnstagram’da her türlü konu ve problem için farklı şikayet türleri bulunur. Bu yüzden konuyla ilgili formu eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. İlgili formların bulunduğu bağlantıya buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza alttaki sayfa gelecektir. Sol bölümde bulunan menüden ilgili seçeneklere ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapattırma Şikayet Formu

İnstagram Kapatılmış Hesabı Geri Açtırma

Eğer İnstagram hesabınız herhangi bir sebepten ötürü kapatıldıysa ve geri açılması amacıyla itirazda bulunmak isterseniz hesap itiraz formuna ulaşarak hesabın size ait olduğunu kanıtlamalı ve itirazınızı açık ve net bir şekilde belirtmelisiniz.

kapanmış instagram hesabını açma

Yapmış olduğunuz başvurunun hemen ardından karşınıza bu form çıkacaktır. Yapmanız gerekense formda istendiği şekilde fotoğrafınızı maile ekleyip yanıtınızı göndermektir. Ardından İnstagram hesabınız şikayet edilip kapatıldıysa ya da bir hata oluştuysa konuyla ilgili inceleme yapılıp instagram ekibi tarafından olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanacaktır.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı