Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

instagram profil resmi indir

instagram profil resmi indirmek istediğiniz kullanıcı adını yukarıda yer alan “Kullanıcı adı” kutucuğuna doğrudan yazıp yandaki “Kullanıcı ara” butonuna basarak instagram profil resmi büyütme ve  instagram profil fotoğrafı büyütme programsiz olarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan sorgulama ekranı sayesinde sadece profil resmi indirmekle de kalmıyorsunuz. Sorgulamaya yaptığınız profil eğer gizli değilse, paylaşmış olduğu fotoğrafları da indirebilirsiniz, hikayelerini görüntüleyebilirsiniz. Fakat hesap gizliyse bu özelliklerden faydalanamazsınız.

instagram Reels Video indirmek için TIKLAYINIZ

Instagram uygulaması profil fotoğrafı indirme, instagram profil büyütme işlemini yapmanıza maalesef izin vermez; tek yapabildiğiniz ise, kullanıcı profillerinin sol üst köşesindeki küçük bir fotoğrafa bakabilmenizdir. Birçok kişi Instagram profil fotoğrafını yakınlaştırmak ya da orijinal sürümünü meraktan ve ya başka nedenlerden indirmek için pratik bir yol arar.
Akıllı Telefonunuz üzerinden uygulama ile Instagrama giriyorsanız, profil resminizi basılı tuttuğunuz vakit mevcut profil resminizi değiştirebilir ya da kaldırabilirsiniz, ancak indirme seçeneğini maalesef göremezsiniz. Öte yandan, PC’de, kendi profil fotoğrafınıza sağ tıkladıktan sonra ancak ve ancak küçük versiyonu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ama orjinal kaliteli halini indirmek istiyorsak başka bir yöntem denememiz gerekiyor.
Sizlere bu yazımızda Instagram profil fotoğrafı indirme nasıl yapılır, insta pp indirme işlemini, Instagram profil fotoğrafını büyütme işlemlerini ve akabinde indirme işlemlerini göstereceğiz.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Profil fotoğrafını indirmek amacıyla, bu iş için tasarlanmış bir web sitesinden ve ya bir uygulamadan yardım alabilirsiniz. Bu işlem için bir dünya web sitesi ve uygulama bulunmaktadır. Size en pratik uygulama ve web sitelerini gösterecek, sonrasında yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

İnstatakipci

İnstatakipci, Türkiye genelinde oldukça ünlü web sitelerinden biri konumundadır. Bir çok Instagram aracı ile birlikte, Instagram profil fotoğrafı indirme aracıda bulunmaktadır. Türkçe olup da bu kadar iyi çalışan ender instagram hizmet sitelerinden birisidir. İnstatakipci’yi kullanmak için yapmanız gerekenler sırası ile şu şekildedir;

 1. instatakipci.com web sitesinden Instagram profil fotoğrafı indirme aracına erişim sağlayın. Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
 2. Biraz aşağıda yer alan ‘Instagram Kullanıcı Adı‘ kısmına kullanıcı adınızı girin ve sorgula butonuna basın.
 3. Aşağıda bulunan ‘indir‘ butonuna tıklayın.
 4. Profil fotoğrafınızın büyük halini karşınızda göreceksiniz, indirmek için; telefondan giriyorsanız fotoğrafın üstüne basılı tutun ve “resmi indir“e dokunun. Bilgisayardan giriyorsanız; fotoğrafa sağ tıklayın ve “resmi farklı kaydet“e tıklayabilirsiniz.

Instadp

Yukarıda ki web sitesine ek bir seçenek olarak Instadp’de oldukça güzel bir araçtır. Tek kötü yanı ise İngilizce’dir. Instagram profil fotoğrafını indirmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekildedir;

 1. Tarayıcınızdan İnstadp.com’a gidin.
 2. En üstteki alana profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını girebilirsiniz.
 3. Biraz aşağı doğru inin ve “Full Size“ bölümüne tıklayın.
 4. Profil fotoğrafının orjinal halini karşınızda göreceksiniz. Hemen altındaki “Download” yazısına tıklayabilirsiniz.
 5. Yeni sekmede profil fotoğrafınızın büyük halini göreceksiniz, indirmek için; telefondan giriyorsanız; fotoğrafın üstüne basılı tutun ve “resmi indir“e basın. Bilgisayardan giriyorsanız; fotoğrafa sağ tıklayın ve “resmi farklı kaydet“ diyebilirsiniz.

Android’de Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Android de instagram profil fotoğrafı indirme

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız uygulama indirerek de Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için önerimiz; InstaProfile ismindeki uygulamadır.
Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı indirin. Kullanıcı adını yazın ve profil fotoğrafını kolaylıkla indirin. Tek yapmanız gereken sadece bu.
Bu uygulamada beğendiğimiz en iyi özellik; kesinlikle profil fotoğrafını en kaliteli şekilde indirmesi.

İOS’ta Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

ios'da instagram profil fotoğrafı indirme

Aynı şekilde bir iPhone’unuz varsa yine uygulama indirerek rahatlıkla dilediğiniz kişinin profil fotoğrafını telefonunuza indirebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin:

 1. App store’a gidin ve Instagram için IGProfile gibi ücretsiz bir profil fotoğraf indiricisi akıllı telefonunuza indirin.
 2. Uygulamayı açın.
 3. Açıldığında gerekli alana profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Ve sonrasında indirin.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu