Genel

İnstagram Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram Para Kazanma Yöntemleri

Her ne kadar çok büyük bir ağ olsa da İnstagram, Youtube gibi kullanıcılarına çok fazla etkileşim aldıkları için para ödemez. Yani beğenilerden para kazanmanız mümkün değildir. Bu yüzden normal şartlarda ne kadar çok takipçiniz ya da beğeniniz olsa bile para kazanacağınız garanti edilemez.

Sponsorluk Anlaşması Yapmak

Sponsorluk Anlaşmaları Yapmak

Çok takipçisi olan kullanıcıların başvurduğu seçeneklerden birisi sponsorluk anlaşması yapıp kendini tanıtmak isteyen firmaların tanıtımını ve reklamını yapmaktır. Bazen o firma ya da kişiyle ilgili bir hikaye bazen de bir gönderi paylaşıp onların sesi olurlar. Bunun için de firma kullanıcıya anlaştıkları oranda bir miktar para öder. Çok takipçisi olan kullanıcıların “biography” kısmına mail adresi yazmalarının nedeni bu tarz kampanyalar yürütmek isteyen firmaların ya da kuruluşların kendilerine kolayca ulaşmasını sağlamaktır.

Firmalar Neye Göre Reklam Verir?

Bu konuda ilk öncelik takipçi sayınız olsa da hetap ettiğiniz kitleniz de bir o kadar önemlidir. Örneğin ders notları paylaşıp çok takipçi elde etmiş bir sayfaya yayın evleri ya da yazarlar reklam isteğinde bulunabilir. Ancak bir eğlence mekanı sahibi ders notu paylaşan sayfaya haliyle reklam vermek istemez.

Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Bu tamamen sizin kitlenizin etkileşimi ile ilgilidir. Kendinizi reklam veren kişinin ya da kuruluşun yerine koyarak bu soruya uygun cevabı vermelisiniz. Hesabın etkileşimini anlamanın yöntemi paylaşımlara yapılan yorumlara ve aldığı beğeni sayılarına göz atmaktır. Takipçi sayısına oranla etkileşimi yüksek olan hesaplar daha kolay dikkat çekerler ve reklam alma olanağı elde ederler.

Kazanılan Para Nasıl Alınır?

Bu yine firmayla aranızdaki anlaşmaya göre değişkenlik gösterir. Genellikle en uygun yöntem banka üzerinden eft/havale seçeneğidir. Çoğunlukla anlaşma yapan firmalar ve kullanıcılar fiziki olarak birbirlerini dahi görmezler.

İnstagram’dan Ürün Satmak

Günümüzde e-Ticaret Sektörü Ne Halde?

Her platformda olduğu gibi İnstagram‘da da ticaret yapan onlarca sayfa ve hesap bulunmaktadır. Bu sayfalar ürünlerini yayınladıktan sonra alıcılara göndererek kazanç elde ederler. Yani İnstagram’ı bir pazarlama aracı niyetiyle kullanırlar. Bu genellikle sıradan kullanıcılara ait bir yöntem değildir. Çünkü bu yöntemin kargosu, ödeme yöntemleri gibi ek uygulamalara ihtiyacı olması sebebiyle zor gelebilir.

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır

Eğer bu işi ciddi anlamda yapmak isterseniz bir şahıs şirketi kurmanız oldukça işinize yarayacaktır. Ardından kargo anlaşması sağlayan aracı firmalarla irtibat kurmalısınız. Bu firmaların amacı sizin aylık gönderiminiz 1 bile olsa indirimli fiyatla kargo gönderimi yapabileceğiniz kargo şirketiyle anlaşma yapmanızı sağlayabilmektir.

Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

İnstagram’dan satış yapan kullanıcılar ve sayfalar genellikle eft/havale ve kapıda ödeme yöntemiyle satış yaparlar. Bunun haricinde normal e-ticaret siteleri gibi internetten ödeme alan sayfalar bulunsa da bu profesyonel bir yöntem olup ilk aşamada pek gereği yoktur. Bahsetmiş olduğumuz kargo anlaşması da sizlere kapıda ödeme yapabilme imkanı sunar.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı