Genel

İnstagram Mesajlarının Silinmesi

İnstagram mesajlarının silinmesinin birkaç farklı sebebi olabilmekle beraber maalesef genelde çözümü bulunamayan bir sorundur. Ancak bir daha yaşanmaması için tedbirler alınabilir.

İnstagram Mesajların Kendi Kendine Silinmesinin Nedenleri

Instagram Mesajların Kendi Kendine Silinme Sebebi

bazı ihtimalle mesajların silinmesinin sebebi şunlar olabilir;

  • Hesabınıza bir başkası girmiş olabilir.
  • Mesajı yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz.
  • Akıllı telefonunuzda önbellek temizleme yapmış olabilirsiniz.
  • Hesabınıza erişimi olan, izin vermiş olduğunuz bir uygulama mesajlarınıza müdahale etmiş olabilir.
  • İnstagram hesabınız spamlanmış olabilir.

Böyle olumsuz bir durumun yaşanmaması için her bir soruna karşı önlem alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse hesabınıza başka birisinin girmiş olma ihtimaline çözüm olarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu durumda hesabınıza giriş yapmış tüm cihazlardan otomatik çıkış yapacaktır.

Önbellek Temizleme İşlemi Nedir?

Bu işlemi eğer bilinçli bir şekilde yapmadıysanız kullandığınız temizleme programları sizin yerinizeönbelleği temizlemiş olabilir. Normal şartlarda mesajlar telefon hafızasında değilde instagram sunucularında saklandığı için bu durumun mesajları silme ihtimali oldukça düşüktür ancak imkansız değildir. Bu durumda silinen mesajları görmeye imkan sağlayan bildirim kaydetme uygulamalarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram’da Üçüncü Parti Uygulamalar

Daha önce izin verdiğiniz takip uygulamaları gibi her türlü hesabınızla giriş yaptığınız uygulamanın mesajlarınıza erişebiliyor olma ihtimali vardır. Bu durumda kötü niyetli bir akıllı telefon uygulaması hesabınızdaki mesajları silmiş olabilir. Çözüm olarak uygulamalar ve izinler sekmesine girip izin verilen uygulamaları kaldırabilirsiniz ve kullandığınız uygulamalardan çıkış yapabilirsiniz.

Spam Sonucu Mesajların Silinmesi

Bu durumda hesabınızda son dönemlerde birkaç anormallik görmeniz de doğaldır. Örneğin birini takip isteği attığınızda hata almanız ya da arama, keşfet sayfalarını kullanamamanız gibi yan etkileri de bulunur. Bu durumun da çözümü olmamakla birlikte 48 saat içerisinde mesajlarınız tekrar geri gelebilir.

Instagram Engelleyince Mesajlar Silinir mi?

instagram karşı taraf mesajı silince

Konunun bir diğer nedeni de karşıdaki kişinin sizi engellemesi ya da gönderilen mesajların kendini imha eden mesajlar olması olabilir. Eğer durum böyleyse mesajlarınızın silinmesi son derece olası bir durumdur.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı