Genel

İnstagram Hikayede Link Paylaşma

İnstagram ekibi  tarafından hikayelerde link paylaşma özelliği yayınlanalı bir hayli oluyor. Bu şekilde herhangi bir bağlantı paylaştığınızda hikayenizi görüntüleyen instagram kullanıcıları sayfayı yukarı doğru sürükleyerek bağlantıya gidebiliyorlar. Ancak ne yazık ki pek çok kullanıcı paylaşım yaparken bu özelliği bilmiyor.

İnstagram Hikayelede Link Nasıl Paylaşılır?

İnstagram hikayelerde link paylaşma özelliği neden yok

Hikayede Link paylaşımını yapabilmek için gönderinizi ekledikten hemen sonra ekranı alta doğru sürükleyerek paylaşım yapma alanını kolaylıkla bulabilirsiniz. Fakat hikayelerde link paylaşabilmek için 10.000 kişiden fazla takipçiniz mutlaka olmak zorundadır. Aksi taktirde içeriklerinize  link ekleme özelliğini kullanamazsınız.

Şu işlemleri sırasıyla takip ederek hikayenize YouTube videosu linki, Facebook bağlantısı, veya web site linklerini kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

  • Öncelikle hesabınızda bir hikaye oluşturun.
  • Hikayeye etiket, konum ve ya yazı eklediğiniz ekranda sağ üst köşede bulunan link (bağlantı) ikonuna dokunun.
  • Girmek istediğiniz bağlantıyı girin.
  • Hikayeyi paylaşın, işte hepsi bu kadar.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı