Genel

Instagram Hikaye Kaydetme

İnsanların anlık olarak paylaşımlarını yaptıkları, güzel bir manzara veya direkt olarak en fazla 24 saat paylaştığı içerikler sayesinde, daha fazla insana ulaşmayı amaçladıkları bu eklentiyi, Snapchat’ten aldığı da bilinmektedir. Teknolojiler geliştikçe, uygulamalar yeni özellikler eklendikçe; farklı ihtiyaçlarda meydana çıkıyor. Bunlardan birisi de; Instagram’da Kişinin Hikayesi Nasıl İndirilir tarzında ortaya çıkan bir soruyla beliriyor. Eskiden yalnızca fotoğraf paylaşımı yapılırken, 20 saniyelik videolar eklenebilirdi. Şimdilerde video süresi 1 dakikaya çıktı ve IG TV eklendi.

Gittikçe geliştiren ve sürekli yeni özellikler sunan Instagram Hikayesini kaydetmek, ek bir uygulamaya sahip olmadan mümkün değil. Yalnızca kendi hikayenizi, direkt olarak Instagram üzerinden çektiyseniz kaydetme şansına erişirsiniz. Diğer şekilde, takip ettiğiniz farklı bir kullanıcının hikayesini kaydedebilmek için, Android ve iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarınıza indireceğiniz bir uygulama ile gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Hikayede paylaşılan video ve fotoğrafları anlık olarak telefonunuza kayıt edebilme, ayrıca kendi hikayeniz olarak da kullanabilmek için gerekli olan uygulamalar ise, şu şekildedir;

iOS için, Repost Story for Instagram: iPhone ve iPad cihazlarınızda Instagram kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan uygulama Repost Story for Instagram olacaktır. Tamamen ücretsiz ve kullanışlı bir yapıya sahip olan uygulama sayesinde, istediğiniz takipçiler listeden bulabilir, mevcuttaki hikayelerine geldikten sonra ‘’Kaydet’’ butonuna basarak telefonunuza kaydedebilir veya kendi hikayeniz olarak paylaşabilirsiniz. Basit bir arayüze ve anlaşılır kullanım tarzına sahip olan uygulamayla beraber, problemi iOS için çözebilirsiniz.

Android için, Story Saver: iOS’ta sunduğumuz uygulamayla aynı özelliklere sahip olan Stroy Saver, Instagram’da yer alan kullanıcıları bulup, hikayelerine gelerek ‘’Kaydet’’ butonuna basmanızla birlikte çalışmaktadır. Yine aynı şekilde; hem kaydedebilir, hem de istediğiniz zamanlarda problemsiz olarak kendi hikayeniz gibi paylaşım yapmanıza da imkan tanıyan bu uygulama sayesinde, sorunsuz kullanım sağlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz kullanımı, stabil çalışma mantığı ve rahat sonuç elde edebileceğiniz bu uygulamaya hemen Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tekrardan hatırlatmak gerekirse; Instagram’da farklı birinin hikayesini direkt olarak ve orijinal şekilde almak, uygulama indirmeden mümkün değildir. Sadece ekran görüntüsü alabilirsiniz ancak verimli olmayacaktır.

Etiketler

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı