GenelHuawei

Huawei P9 Format Atma, Sıfırlama Yöntemi

Huawei P9 Format Fabrika Ayarlarına Dönme

Not: Huawei P9 cihazınız fabrika ayarlarına döndüğünde cihaz hafızasında yer alan tüm bilgileriniz kalıcı bir şekilde kayıp olacağından cihazınıza format atmadan hemen  önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun an az %50 şarjının olduğundan emin olun. İşleme başlamadan önce de Huawei kimliğinizin şifrenizi ve kullanıcı adınızı  bildiğinizden emin olun yoksa format sonrası senkronizasyon sorunu yaşayabilirsiniz.

Huawei P9 Ayarlardan Fabrika Ayarlarına Dönme İşlemi:

Fabrika ayarlarına dönüp telefonunuzu sıfırlamanın en uygun ve basit yolu ayarları kullanmaktır. Bunun için aşağıda yer alan adımları sırasıyla doğru olarak  yapınız.

Menü –> Ayarlar –> Yedekle ve Sıfırla –> Fabrika Verilerini Sıfırla –> Telefonu Sıfırla

Huawei P9 Tuşları Kullanarak Sıfırlama İşlemi:

Fabrika ayarlarına dönüp telefonunuzu sıfırlamanın ikinci yolu da tuşları kullanarak format atma işlemini gerçekleştirmektir. Bu durumu ekran kilidini unuttuğunuzda ve ya  telefon ayarlarına erişemediğinizde yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde sırası ile yapınız.

  1. Önce telefonunuzu kapatın.
  2. Telefonunuz kapalı konumdayken  Sesi Yükselt + Açma/Kapama (Power) tuşlarına sırası ile bir kaç saniye basılı tutunuz.
  3. Telefon açılma ekranında Huawei logosunu gördüğünüz an tuşları bırakın.
  4. Eğer ekranda ünlemli bir android logosu çıkarsa Sesi Yükselt + Açma/Kapama (Power) tuşlarına hepsini aynı anda basıp bırakın.
  5. Recovery (Kurtarma Ekranı) karşınıza gelecek; Sesi Azalt tuşu yardımıyla aşağı inerek Wipe Data / Factory Reset‘ i Açma/Kapama (Power) tuşuyla seçin.
  6. Daha sonra karşınıza gelen Yes seçeneğini yine Açma/Kapama (Power) tuşuyla seçerek sıfırlama işlemine başlayın.

Etiketler

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı