Genel

HDMI Kablo Alırken..

 1080 piksel ve üzerinde olan çözünürlükler için en ideal kablo seçeneklerinden biri HDMI  kablolar oluyor. Bu kablo çeşitleri yüksek görüntü ve ses kalitesi ile ön plana çıkıyor. Elbette karşınıza bazı seçenekler de çıkacak. Örneğin bu kablolar 4 farklı grupta değerlendiriliyor.

o Standart

o Ethernetli standart

o Yüksek hız

o Ethernetli yüksek hız

Eğer yeni bir HDMI kabloya ihtiyacınız varsa seçim yaparken bir kaç hususa dikkat etmenizde fayda olacak. Bunlardan ilki kalitedir. Elinize alıp incelediğinizde kablolar arasında çok fazla kalite farkı yokmuş gibi düşünebilirsiniz. Ancak özellikle giriş parklarında çok kısa bir süre içerisinde  tak çıkar işleminin sıklıkla yapılması nedeniyle aşınma meydana gelebiliyor. Kalitesiz olan kablolar kısa süreli bir kullanımda dahi aşınabildiği için tercihini mutlaka kaliteli olan ürün seçeneklerinden yana kullanmalısınız.

HDMI Kablolar Nasıl Seçilir?

Dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise kablonun kaplamasında kullanılan malzemeler. Bazı ürünler çok sert malzemelerle kaplandığı için kısa sürede giriş portlarının kablo ile buluştuğu noktada kırılmalar meydana geliyor. Bu kırılma etkisi ile birlikte iç kablolarda kopma oluşabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için hiç esnek olmayan kablo çeşitlerinden uzak durmanızda fayda var. Kablolar ne kadar esnek olursa kırılma olasılıkları da o kadar düşüktür.

Çok uzun olan kablolar sinyal kalitesinde düşmeye neden olabiliyor. Bu noktada sizlere önerimiz uzunluğu 5 metreden daha fazla olan kabloları almamanızdır. Çok uzun kablolu kullanmak çok daha konforlu gibi görünebiliyor. Ancak sinyal kalitesini dikkate aldığınızda uzun kabloları aslında çok doğru bir seçenek olmadığını düşünebilirsiniz.  Kablo uzunluğunun görüntü ve ses kalitesini etkileyen bir unsur olduğunu unutmamalısınız.

Eğer  düşük bir bütçeyle yüksek kalitede bir HDMI kablo satın almak istiyorsanız  online sipariş sitemize tıklayabilirsiniz. Seçkin markalar tarafından üretilmiş olan ve yüksek kalite düzeyinde malzemelerle hazırlanan, her açıdan beklentilerinizi karşılayabilecek kablo seçenekleri gayet uygun fiyatlar  eşliğinde sitemizden temin edilebilir.

Deniz Kara

Adım Deniz, 25 yaşındayım. Sıkı bir Apple kullanıcısıyım. Ayrıca Android ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda özel bir şirkette iş hayatıma devam ediyorum. Koyu Eskişehirsporluyum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı