Genel

Chrome Sekme Ön İzleme Kapatma

Chrome güncellemesiyle etkinleşensekme önizleme özelliği, farenizi herhangi bir sekmenin üzerine getirdiğinizde, size sayfayla ve URL`si ile ilgili ufak ön bilgi veren bir özelliktir. Bu özelliğe  Sekme Vurgulu Kartlar`da denilmektedir. Peki, bu sekme ön izleme özelliğini kapatmak için ne yapmak gerekiyor?  Chrome sekme ön izleme kapatma işleminin nasıl yapılacağına kısaca göz atalım.

Chrome Sekme Ön İzleme Nasıl Kapatılır?

Fareyi sekme üzerine getirdiğiniz vakit gözüken bilgi kartlarını yani sekme önizlemesini iptal etmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterlidir.

  • Google Chrome web tarayıcınızı açın.
  • Yukarıda bulunan adres çubuğuna chrome://flags  yazıp enter tuşuna basın.
  • Açılan bu sayfada, arama çubuğuna bu sefer "tab hover cards" yazın.
  • Burada, “Tab Hover Cards” seçeneğinin hemen altında bulunan açılabilir çubuğu açıp, “Disable” seçeneğini işaretiyoruz.
  • Değişiklik yaptıktan hemen sonra, sağ alt köşede bulunan “Relaunch” butonu aktif olacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra, Chrome kendini otomatik bir şekilde kapatacaktır.

Chrome’u tekrar açtığımızda, ön izleme kartlarının yani sekme önizlemesinin gözükmediğini görebiliriz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı