Genel

Chrome Kayıtlı Şifreleri Öğrenme

Google Chrome tarayıcısı, yerleşik bir şifre yöneticisine sahiptir. Web tarayıcınızda oturum açtığınız andan itibaren, kullanıcı adı ve şifrelerini  bütün sitelerde, Chrome size bir bildiri göndererek şifrelerinizi kayıt etmek isteyip, istemediğinizi size sorar. Eğer kayıt etmek istediğiniz takdirde, bu siteye daha sonra giriş yaptığınızda, otomatik bir şekilde kullanıcı adı ve şifre alanı dolacak ve kolaylıkla giriş yaparsınız.

Chrome`un şifreleri kayıt ediyor olması elbette işimizi kolaylaştırır. Pekala, Chrome kayıtlı şifreleri öğrenme işlemi nasıl yapılır? Bilgisayar değiştirirken ya da mobil cihazlarımızı satarken bu şifreleri mutlaka silmemiz gerekir.

Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

Chrome`da kayıtlı şifreleri nasıl öğreniriz? Bu sorunun cevabını maddeler halinde size aşağıda vereceğiz;

  • Öncelikle Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayın ve “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Burada bulunan, “Otomatik Doldurma” seçeneğinin hemen altında  “Şifreler” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan bu sayfada, Chrome`da kayıtlı olan tüm şifrelerinizi görebilirsiniz.

Bu sayfada, şifrelerinizle ilgili bütün işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ama unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken bir detay bulunuyor. Burada bulunan ve unuttuğunuz bir şifreyi sildiğiniz takdirde, bunun geri dönüşü olmayacağını unutmayın. Şifrelerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce de yedekleme yapmanızı öneriyoruz.

Etiketler

Seda Topçu

Merhaba Arkadaşlar, İsmim Seda. Ankara Üniversitesi SBF mezunuyum. Bir yandan kendi mesleğimi icra ederken bir yandan da sevdiğim hobi işlerle uğraşıyorum. Bunlardan birisi de teknoloji. Yakından takip edip makale yazarlığı ve editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı