Genel

Android Bir Uygulamanın İnternete Bağlanmasını Engelleme Yöntemi

Android cihazlarınızda uygulamaların internet erişimini dilediğiniz zaman açabilir ya da kapatabilirsiniz. Uygulamaların internet bağlantısını kesmeniz durumunda telefonun internet tarifesinden karlı çıkabilirsiniz.  Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzda Root işlemi yapmanıza gerekmez.

Android’in Dahili Özelliğinden Yararlanın

Android cihazınıza girerek Ayarlar  – Veri Kullanımı bölümüne girin. Burada arka plan verilerini kısıtla seçeneğini tıklayın. Bu uygulama sayesinde herhangi bir programa ihtiyaç duymadan uygulamalarınızı internet bağlantısından ayırabilirsiniz.

Mobiwol

Bu uygulamayı Google Play Store’dan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda Root erişimine ihtiyaç duyulmamaktadır.

NetGuard

NetGuard uygulamasını Android pazarında ücretsiz yer alıyor. Uygulamayı Google Play Store’dan indirdikten sonra ana ekrandan Android cihazınızda yüklü cihazı seçin. Listede bulunan uygulamalardan hangisinin internet erişimini kesmek istiyorsanız tıklamanız yeterlidir. Kablosuz ağ ya da mobil veri bağlantısı seçimi de yapabilirsiniz. Uygulamaların tamamının internet erişimini tek seferde kesmek istiyorsanız Wifi ve mobil veriyi engelle seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Serdar Murat

İsmim Serdar, 2000li yılların başından beri telefon kullanıcısıyım. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Edinmiş olduğum bilgileri, ipuçlarını ve diğer bilinmeyen noktaları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı